Zespół

BARTEK GOLA

Kierownik artystyczny

Bartek to artysta ze wszech miar wszechstronny
– Aktor. Reżyser. Pedagog.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu oraz pedagogiem – założył Studio Stanisławskiego oraz Meisner Institute Poland – tam daje aktorom możliwość poznawania różnych technika aktorskich. Wyreżyserował sztuki: Don Juan (2019), Powiem Mamie (2020), Pewnego razu w lesie (2021), Przyrzeknij, że nigdy o mnie nie zapomnisz (2021), Metoda Selekcji (2021), Zamężek (2022), Panny Dworskie (2022), Pewnej Nocy w Krewpolu (2023) i AlterEgo(2024)

Jest zafascynowany nauczaniem i największą inspirację życiową czerpie właśnie od studentów. Jego marzeniem było stworzenie grupy artystycznej, w której będzie można wspólnie pracować nad spektaklami, wspólnie się rozwijać i nakręcać na działanie.

Chętnie zobaczyłby Skandynawię z cudowną zorzą polarną i doświadczył zjawiska dnia polarnego. A taki dzień przydałby mu się w pełni, bo przy wszystkich swoich zajętościach doba Bartka trwa stanowczo za krótko. Bartek najpełniej odpoczywa wtedy, kiedy ma poczucie pracowicie spędzonego czasu.

ANIA ŁADA

Aktorka, improwizatorka, ogarniaczka

Od 2012 roku zajmuje się improwizacją, zaczęła w AnimaArt z polecenia kolegi z klasy i do dziś kontynuuje ją będąc członkiem zespołu Teatru Improwizowanego Bez Klepki.

Zawsze miała różne, dość rozbieżne, pomysły na siebie – aktorstwo, informatyka, biznes. I zawsze chciała mieć 6 żyć. Dlatego poza zarządzaniem, którym zajmuje się na co dzień, postanowiła zaangażować się też w aktorstwo.

Jest absolwentką Warszawskiego Studium Aktorskiego oraz Treningu w Technice Meisnera. Zawodowo jest w miarę poważnym szefem, a po godzinach dzięki aktorstwu przeżywa emocje, których nie ma w codziennym życiu.

Prywatnie Ania relaksuje się leżąc z kotem. Jest wegetarianką i uwielbia piec ciasta.

Gdyby dostała rolę w filmie, stanęłaby na głowie, by pogodzić granie z obecnym życiem zawodowym.

Ania jest również osobą kontaktową w sprawach praw autorskich, eksploatacji spektakli i współpracy teatru z innymi podmiotami.

Anię można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

MONIKA PAWLIK

Aktorka, social media expert, kostiumografka

Monika ma w sobie urzekającą naturalność i urok francuskich aktorek, nic więc dziwnego, że jej marzeniem jest zagrać kiedyś u ich boku. Nawet zaczęła uczyć się już języka! Ostatnio z pasją ogląda również brytyjskie i skandynawskie seriale. W wolnych chwilach jeździ konno. Uwielbia kuchnię azjatycką. Tak jak kapitan Sparrow, gustuje w smakowitym rumie. Jej ulubionym słowem jest „pluszowy”.

Monika jest absolwentką Warszawskiego Studium Aktorskiego, Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich oraz studentką 2-letniego treningu w Technice Meisnera w Laboratorium Meisnera. Brała udział w warsztatach opartych na ćwiczeniach Konstantego Stanisławskiego i Jacka Garfeina. Od 2020 roku związana jest z Gabinetem Spotkań Teatralnych. W planach ma egzamin eksternistyczny ZASP.

Zagrała dotychczas w 8 spektaklach(m.in. „Mała Moskwa” w reż. Mateusza Olszewskiego, „Dekameron” w reż. Adama Biernackiego, „Metoda selekcji” w reż. Bartłomieja Goli, „Korpolandia” w reż. Andre de la Cruz, „Ja jestem pamięcią. Kilka szkiców scenicznych o Łemkach” w reż. Wojciecha Farugi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ). Na swoim koncie ma udział w serialach fabularnych i etiudach studenckich.

Monika liczy się też w biznesie. Skończyła Finanse i Rachunkowość (SGH). Pracuje w branży marketingu internetowego.

Gdzie Monika widzi siebie za 5 lat? Oczywiście w aktorstwie! Marzy jej się praca na planie jakiejś superprodukcji, na przykład w roli dziewczyny Bonda 😉 Czego jej serdecznie życzymy i trzymamy kciuki!

Monikę można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

PIOTR BARAŃSKI

Aktor, improwizator

Trener, improwizator sceniczny, coach, copywriter, lektor i aktor. Od 2021 roku związany ze Stanisławski Studio oraz Teatrem Południe. Swoją karierę aktorską zaczął ponad 10 lat temu jako aktor-improwizator i od tego czasu regularnie występuje tworząc na oczach widzów spektakle, między innymi w ramach projektu „Męski punkt widzenia” oraz w teatrze „Bez Klepki”. 

Uczył się między innymi w kolebce impro – Chicago w The Annoyance Theatre oraz iO Theater. Obecnie szlify aktorstwa dramatycznego zdobywa kształcąc się na drugim roku w Stanisławski Studio.

Piotr stworzył  baranskimpro, w ramach którego dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami ze światem – prowadzi warsztaty w firmach w całej Polsce dla większych i mniejszych grup oraz zespołów. Łączy w nich twórczość z rozwijaniem postaw oraz kompetencji i wzrostem świadomości, dzięki czemu uczestnikom żyje i pracuje się lepiej, lżej i sprawniej. Jako coach towarzyszy innym w zmianie, pomaga osiągnąć ich cele oraz wspiera przy rozwiązywaniu problemów. 

Jego największym talentem jest kreatywność! Pokazuje to nie tylko na scenie, ale też w życiu prywatnym, czasem także pisząc wiersze. Przemierza świat w ślad za kolejnymi koncertami, sam gra na gitarze, uwielbia odkrywać nowe miejsca i doświadczać życia. Ma wielu przyjaciół i znajomych, z którymi kocha współtworzyć relacje. Nie tylko w trudnych momentach, także w tych dobrych i owocnych powtarza sobie i innym „You are enough!” –  „Ty wystarczysz”, pobudzając akceptację, motywację i siłę do działania.

 

Piotra można oglądać w: Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEg

AGNIESZKA BARTNIKIEWICZ

Aktorka

Aga to dziewczyna jezior – i to nie tylko dlatego, że jest zodiakalnym Wodnikiem, ale jak sama przyznaje jej „serce jest totalnie z Mazur”. To tam na swojej działce najpełniej się relaksuje i ładuje baterie. Las i jezioro to zdecydowanie warunki, w których czuje się najswobodniej. My wiemy, że równie swobodnie czuje się też na scenie – zaczynając od roli złej siostry Kopciuszka w przedszkolu aż po Carlę Bueno z „Metody selekcji”.

Przygodę z aktorstwem Agnieszka rozpoczęła od warsztatów teatralnych z Piotrem Filonowiczem w ASiK (2019) oraz Warsztatovni przy Teatrze Syrena prowadzonej przez Bartka Golę i Jagodę Pyrz (2020). Od 2020 związana także z Gabinetem Spotkań Teatralnych, w ramach którego zadebiutowała w spektaklu „Metoda selekcji” (rola Carli Bueno) oraz „Przyrzeknij, że nigdy o mnie nie zapomnisz” (rola Tygrysa). Obecnie studentka 2-letniego Treningu w Technice Meisnera w Laboratorium Meisnera. Brała także udział w tygodniowych warsztatach, zgłębiając Technikę K. Stanisławskiego oczami Jacka Garfeina.
Aż trudno uwierzyć, że w tym wszystkim Aga na co dzień znajduje czas na inne tematy. Jest poważną finansistką pracującą dla dużej firmy z branży handlu detalicznego. Skończyła Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się kontrolingiem, a kiedyś także audytem finansowym.
Mimo że zawodowo jest konkretna, na co dzień Aga to wrażliwa dusza, ale i szalona imprezowiczka. Poza aktorstwem swój wolny czas spędza na czytaniu kryminałów, a na wakacje wybiera gorącą Hiszpanię.
Prywatnie właścicielka kotka Leo. Jej ulubione słowo to PRZESTRZEŃ. Wbrew swemu idealnemu porządkowi życiowemu, Aga nie planuje długoterminowo – jest „tu i teraz” i za to ją kochamy.

Agnieszkę można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEg

TOMEK KAMIŃSKI

Aktor

Urodził się w 1988 roku w Makowie Mazowieckim. Kreatywny inżynier, uporządkowany artysta, człowiek wielu pasji.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, rocznik 2013. Od 2021 roku student kierunku Business Marketing Management na UTH w Warszawie.
Zawodowo architekt z ponad 11-letnim doświadczeniem.

W dorosłym życiu spełnia się projektując i malując. Eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi, hobbystycznie tworzy przestrzenne kompozycje rzeźb parametrycznych.

Zajawki na aktora pojawiły się już u niego w dzieciństwie, kiedy tworzył, jedne po drugich, swoje własne zawiłe „domowe produkcje”, wykorzystując jako aktorów kolekcję kinderkowych figurek. Przygodę z aktorstwem Tomek rozpoczął od warsztatów teatralnych w Varsztatovni przy Teatrze Syrena prowadzonych przez Bartka Golę oraz Jagodę Pyrz. Od 2021 roku związany jest z Gabinetem Spotkań Teatralnych, gdzie zadebiutował w spektaklu „Metoda Selekcji” w roli Enrica Fonta. Obecnie student 2-letniego treningu w Technice Meisnera w Laboratorium Meisnera oraz członek zespołu aktorskiego Teatru Południe. W teatrze najbardziej kocha momenty z intensywną grą aktorską w sztuce, która wciąga i hipnotyzuje widza.

Ceni sobie rozwój duchowy, w podejściu do życia kieruje się i inspiruje mądrościami dalekiego Wschodu i sztuką życia wu-wei. Jego ulubioną maksymą „Problem nie jest problemem, problemem jest podejście do problemu”. Wieczorami relaksuje się przy przyjemnych brzmieniach muzyki downtempo, deep housu, klasycznej połączonej z elektroniczną.

W kuchni lubi też zagrać rolę dobrego kucharza za pomocą termomiksu, a jego specjalnością są dania kuchni tajskiej, za którą przepada. Dumny właściciel kota o imieniu Kicik. Jego ulubionym słowem jest frymuśny.

Tomka można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

MARYLA MORYDZ

Aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.

Urodziła się w Tarnowie i to tam już od najmłodszych lat przed lustrem odgrywała sceny z ulubionych filmów i bajek. 

Absolwentka psychologii z wielką pasją do tańca, muzyki i śpiewu. Swoją ścieżkę aktorską rozpoczęła od angażu w teledysku, gdzie po 16 godzinach na planie była tak zachwycona, że stwierdziła, że będzie się tym zajmować zawodowo. Jak postanowiła tak zrobiła, zaczynając od statystowania, po pomniejsze epizody, a kończąc na głównych rolach.

Kiedy jest zmęczona i potrzebuje na chwilę zapomnieć o wszystkim – tańczy! I jest w tym bardzo dobra – naukę tańca rozpoczęła w wieku 5 lat, a taneczną karierę zwieńczyła zdobyciem w 2011 roku wraz z zespołem Wicemistrzostwa Świata w kategorii cheer dance. Ponadto kocha prowadzić samochód, słuchając w nim muzyki i głośno śpiewając. Ale gdy w mieście akurat gra swój koncert Dawid Podsiadło, to właśnie tam pod sceną można usłyszeć Marylę 🙂
 
Nie ma ulubionych rzeczy, we wszystkim dostrzega coś innego, pięknego, unikalnego. I właśnie to słowo jej najczęściej towarzyszy – unique, wyjątkowy – bo każdy człowiek ma w sobie coś innego niż mogłoby się nam wydawać. Tak samo jak każda postać którą gra, nawet drugoplanowa, z pozoru mniej wnosząca do fabuły, ma w sobie coś wyjątkowego i znaczącego dla odbioru całości.
 
W 2016 roku ukończyła letni intensywny kurs aktorski przy Teatrze Baza w Warszawie. Zgłębiała technikę Meisnera w Laboratorium Meisnera (2021/2022) oraz w Meisner Institute Poland (2022/2023). 
 
Maryla to idealny przykład na to, jak determinacja, odwaga i ciężka praca mogą przerodzić pasję w sposób na życie! ❤
Marylę można oglądać w: Panny Dworskie, Zamężek

MAGDA OLEKSIEWICZ

Aktorka

Aktorka teatralna z zamiłowania, mentorka z przekonania, ekonomistka z wykształcenia, menadżerka z zawodu, wykładowczyni z chęci dzielenia się wiedzą, a na co dzień po prostu dobry człowiek!
Ukończyła Warszawskie Studium Aktorskie w 2020 r. Uczęszczała na warsztaty aktorskie Gabinet Spotkań Teatralnych w technice Stanforda Meisnera, podczas których został stworzony spektakl pod tytułem „Metoda Selekcji” na podstawie dramatu „Metoda Gronholma” Jordi Galceran Ferrer’a.

Spektakl był już kilkukrotnie wystawiany w Warszawie i Łodzi. Aktorstwo to dla Magdy pasja i zainteresowanie sprzed lat, do którego z chęcią powróciła i kontynuuje w Teatrze Południe.
Aktywnie angażuje się w roli mentorki, między innymi w programach Fundacji Vital Voices oraz Technologii w spódnicy, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem oraz wspiera młode kobiety w rozwoju zawodowym. Jako wykładowczyni na Akademii Leona Koźmińskiego, uczy jak skutecznie prezentować swoje pomysły w korporacjach.
Prywatnie mama Kingi i Olafa. Prowadzi aktywny tryb życia: tańczy, gra w tenisa, jeździ na rolkach oraz na nartach. Zdecydowana w działaniu, pełna pasji i zaangażowania. Jest optymistką, często się uśmiecha i z chęcią pomaga innym.

Magdę można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek.

PAULINA RADZIMIRSKA

Aktorka

Urodziła się w 1992 roku w Radomiu. Studiowała Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami IT.
Od dziecka kocha kino i teatr. Wzięła udział w II edycji Gabinetu Spotkań Teatralnych prowadzonego przez Bartłomieja Golę, podczas której powstał spektakl „Metoda Selekcji” na podstawie dramatu „Metoda Gronholma” Jordi Galceran Ferrer’a.

Uwielbia występować publicznie nie tylko teatralnie, ale także podczas prezentacji. Prowadziła wykłady na Politechnice oraz Uniwersytecie Warszawskim na temat komunikacji w projektach IT. Jako konferansjerka wystąpiła w pierwszej edycji projektu TEDx Warsaw University of Technology.
Uwielbia dzielić się emocjami i wiedzą. Cechuję ja doskonała komunikatywność, co wykorzystuje w pracy zawodowej oraz na scenie.
Marzy by zwiedzić wszystkie kontynenty, a także o tym by zagrać u boku Agaty Kuleszy i Jane Fondy w roli która byłaby jej prywatnym przeciwieństwem.
Odpoczywa słuchając piosenek Franka Sinatry.

Paulinę można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek, Panny Dworskie

ALEKSANDRA ROGUCKA

Aktorka

Teatr traktuje jako miejsce, w którym czuje się swobodnie i spełniona artystycznie. Doświadczenie teatralne Aleksandry sięga ukończenia I stopnia Studia Teatralnego Kadr. Uczestniczyła między innymi w Otwartych Warsztatach w Teatrze Baza, Fundacji Varsztatovnia, a także brała udział w pierwszej edycji Gabinetu Spotkań Teatralnych zorganizowanych przez fundację Act 4 Art imienia Meisnera w Warszawie.

Wystąpiła w spektaklu “Pewnego razu w lesie” (reż. Bartek Gola) oraz “Kuchnia” (reż. Andre de la Cruz).

Zawodowo Ola spełnia się w obszarze zarządzania projektami w branży IT. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukojenie znajduje nie tylko na scenie, ale również na widowni. A gotowanie i słońce są odpowiedzią na większość zmartwień.

 

Aleksandrę można oglądać w:  Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

PATRYCJA WASILEWSKA

Aktorka

Patrycja to światowa babka: uwielbia francuską wieś i tajskie jedzenie, a ruskie pierogi zajada podśpiewując kultowe polskie piosenki.
Patrycja przywiązuje się do ludzi, nie do miejsc, ale chętnie zrobi wyjątek dla Lazurowego Wybrzeża. A jak wybrzeże, to i pies, którego wprawdzie jeszcze nie ma, a już zdążyła nadać mu imię – Chidi.

„Teatr jest miejscem, które przypomina nam, że żyjemy.” Te słowa Meisnera zapadły jej w serce i pokierowały w stronę aktorstwa. Patrycja skończyła roczny otwarty warsztat teatralny w Teatrze Baza.
Potem związała się ze Szkołą Impro, w której rozwija się polską improwizację teatralną i komediową.
Studia zaczęła od ekonomii, a skończyła na prawie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje jako radca prawny.
Patrycję inspiruje reżyser i scenarzysta Charlie Kaufman oraz aktorka Emma Stone, którą ceni za niesamowitą naturalność. Ulubionym słowem Patrycji jest słowo: „marzenia”. A jakie ma marzenia? To najważniejsze właśnie się spełniło, bo może robić to, co kocha – grać… w Teatrze Południe. Chce też napisać własną sztukę. Cieszymy się, że mamy tak zdolną i wszechstronną osobę w naszym zespole!

 

Patrycję można oglądać w:  Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

IRENEUSZ WOJACZEK

Aktor, plastyk

Aktor, rzeźbiarz, grafik komputerowy, rysownik, plakacista, freediver. Urodził się w Wodzisławiu
Śląskim w 1980r.
W 2007 r ukończył Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W latach 2011-2019 związany z Warszawskim Centrum Pantomimy i aktor niemych spektakli w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Uczestnik wielu warsztatów sztuki pantomimy, teatru
fizycznego oraz Gaga dance.

Ukończył dwustopniowy kurs aktorski w Studio Teatralnym Kadr oraz pełny dwuletni trening aktorski w Laboratorium Meissnera.
Grał na deskach niejednego teatru zarówno w Polsce i za granicą m.in. w Berlinie, Pradze, Petersburgu, Setubal, Sines, Santiago de Cacem. Wystąpił również epizodycznie przed kamerą m.in. w serialu „Stulecie winnych”, „Barwy szczęścia”. Obecnie uczy się w studio Michaiła Czechowa. Gra w spektaklach grupy teatralnej Kadratowi pod kierunkiem Andre de la Cruz w DKKadr. Prowadzi też warsztaty pantomimy i plastyki ciała w Studio Teatralnym Kadr.
W 2017 roku miał okazje połączyć aktorstwo z freedivingiem biorąc udział w kręceniu podwodnych scen, jako alter-ego głównego bohatera, do projekcji wideo w inscenizacji „Legenda Bałtyku” F.Nowowiejskiego wystawionej w Teatrze Polskim w Poznaniu.
Pasjonat sztuki teatralnej, muzyki klasycznej w szczególności Chopina i Rachmaninowa, oraz gry na ukulele.
Fascynuje go twórczość Gehard’a Demetza, Joan’a Coderch i Javier’a Malavia.
W planach ma stworzenie współczesnego monodramu inspirowanego nowelą „Dr.Jekyll & Mr.Hyde”.
Marzy również by zagrać postać z osobowością mnogą.
W wolnych chwilach uczy sie śpiewać arie operowe nie tylko pod prysznicem.
Od 2021 roku w zespole Teatru Południe.
Ulubiony kolor to żółty a kwiat Irys.

Irka można oglądać w:  Metoda Selekcji, Zamężek.

EWELINA ZĘGOTA

Aktorka

Piękny owoc miłości polskiej pary, która poznała się w Grecji na dyskotece. Z tego też powodu, Ateny to jej miejsce urodzenia. Po lingwistyce stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim zna angielski i włoski, obecnie jest lektorką w szkołach językowych.

Jej serce może zdobyć osoba dobrze gotująca, bo Ewelina uwielbia włoskie jedzenie (wszystko! A w szczególności makaron), ale nienawidzi gotować. Najchętniej rozkoszowałaby się włoskimi smakami i widokami w Neapolu – marzy, żeby tam pojechać. A w Polsce, może spokojnie rozłożyć na łopatki w ping-ponga lub tenisa. Nienawidzi chamstwa i kotów. Kocha psy. No i makaron.
Aktorsko rozwija się zarówno przed kamerą i na scenie. Uczyła się między innymi w Warszawskim Studium Aktorskim (2020/21), uczęszczała na kurs przygotowujący do egzaminów w państwowych szkołach teatralnych w Szkole Aktorskiej Machulskich (2019), a także brała udział w warsztatach z improwizacji w Fundacji Varsztatovnia. Rozważa egzamin eksternistyczny ZASP.
Rozwija się i zdobywa doświadczenie na planie grając między innymi w etiudach studenckich i serialach.

Ewelinę można oglądać w: Zamężek, Panny Dworskie, Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

KLAUDIA RADWAŃSKA

Aktorka

Psioubna wegetarianka, z pierwszego zawodu prawniczka. Zadebiutowała w Teatrze Południe rolą Mai w Pewnej Nocy w Krewpolu. Obecnie w próbach do spektaklu AlterEgo, gdzie wcieli sie w rolę Adrianny.

 

Klaudię można oglądać w: Pewnej Nocy w Krewpolu i AlterEgo

 

MALWINA DUTKIEWICZ

Aktorka

KAMILA AFELTOWICZ

Aktorka

EWA NARBUTT

Aktorka

SYLWIA WILCZYŃSKA

Aktorka, scenarzystka

ANIELA FILIPEK

Aktorka

MICHAŁ KŁODA

Aktork

JULIA MICHALSKA

Aktorka

JULIA KARPIŃSKA

Aktork

JULIA SOKOŁOWSKA

Aktorka

Julia Sokołowska to czysta, napędzająca siebie i innych artystyczna energia! Będąc dzieckiem próbowała swoich sił jako baletnica, przez myśl przeszła jej nauka w szkole muzycznej, ale ostatecznie w szkole średniej dołączyła do grupy teatralnej w Białymstoku.

Urodziła się 8 października 1984 roku w Suwałkach i już od najmłodszych lat życia otaczała ją muzyka i sztuka.
Po maturze zdecydowała się na studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jednak serce artysty nie dawało o sobie zapomnieć. Wraz z grupą przyjaciół Julia rozpoczęła działalność grupy teatralnej, gdzie spotykając się regularnie po zajęciach pili wino i deklamowali wiersze, z czasem już tylko pili wino.

Kiedy w 2014 r. roku rozpoczęła swoją przygodę z Teatrem Improwizowanym rozwój jej pasji jaką jest aktorstwo nabrał niesamowitego tempa. W 2018 r. ukończyła 2-letni trening w technice Meisnera w Laboratorium Meisnera. Uczestniczyła w trzech edycjach Gabinetu Spotkań Teatralnych, prowadzonego przez Bartka Golę. Julię można regularnie zobaczyć również na małym ekranie, ponieważ z wielka chęcią grywa w serialach paradokumentalnych.

Uwielbia występować zarówno na deskach teatru, jak i przed kamerą, a jej marzeniem jest rola w serialu Ślepnąc od świateł czy Euforia, najlepiej partnerując aktorowi który na scenie potrafi stworzyć postać totalnego psychopaty. Jako widz najchętniej ogląda sztuki w których występują jej znajomi i przyjaciele, z którymi później prowadzi długie rozmowy przy winie o tym jak powstawała ich postać i co nią kierowało.

Mniej dramatu, więcej brokatu – to hasło przyświeca jej w życiu codziennym, ale też idealnie łączy się z innymi artystycznymi formami w których wyraża się Julia. Malowanie kieliszków, to pasja którą przywiozła z wakacji z Sewilli. Kolory chętnie przenosi również na twarz robiąc niesamowite, barwne i odważne makijaże, a przy okazji dokumentuje to tworząc filmy na swój kanał na YTB. Pół życia spędziła na parkiecie, tańcząc mniej lub bardziej profesjonalnie, a jeśli tylko ma w pobliżu swoją bandę, to jest to jej najlepszy sposób na regenerację po trudnej codzienności.

Jak widać, mimo, ze jej ulubiony kolor, to czarny, to zdecydowanie życie Julii jest pełne różnorodnych barw.

W przyszłości planuje zorganizowanie pełnego kursu „Myślenie przed mówieniem”, ponieważ zdecydowanie widzi po sobie, ze jest na to zapotrzebowanie na rynku.

Julię można oglądać w:  Metoda Selekcji

Agnieszka Hałka

Aktorka, reżyserka, pedagożka

Aktorka, reżyserka i pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Studium Musicalowego we Wrocławiu i Studia Wokalnego. Obecnie jest w trakcie treningu w Laboratorium Meisnera i na drugim stopniu nauki w Stanisławski Studio. Prowadzi zajęcia ruchowo-muzyczne i impostacji głosu. Jako reżyserka zadebiutowała spektaklem „Mąż i żona” A. Fredry w Teatrze Sztampa we Wrocławiu.

Od 2023 roku Aga jest też pedagożką Fundacji Konstatnego Stanisławskiego. W Teatrze Południe pełni często rolę drugiej reżuserki, której rady są nieocenione nie tylko dla aktorów ale też dla reżysera 😉

Agnieszkę będzie można oglądać w spektaklu AlterEgo.

ALEKSANDRA PACHNIK

Graficzka, operatorka

JAGODA PYRZ

Aktorka pedagożka

MACIEJ KEMPIŃSKI

Fotograf fotomaciej.pl

Maciej to wielki miłośnik teatru. Od najmłodszych lat oglądał spektakl za spektaklem i tak mu zostało do dzisiaj. Nałogowo odwiedza warszawskie teatry, a ich ilość uważa za największy atut tego miasta.

Chodzą słuchy, że niektóre spektakle ogląda po parę razu, a w przypadku Metody Selekcji, wyreżyserowanej przez Bartka Golę, idzie na rekord. Trzymajmy kciuki! Parę lat temu pokochał także fotografię. Połączył kropki i wyszło mu, że fotografowanie aktorów oraz spektakli jest tym co chce robić. W ten sposób jego droga oraz droga Teatru Południe przecięły się.
Prywatnie jest molem książkowym, który najbardziej ceni sobie klasykę beletrystyki. Raz na parę lat wraca do swojej ulubionej pozycji którą jest Lalka. Nie stroni też od sportu, wspina się, jeździ na rowerze, chodzi na rękach, a aktualnie szlifuje swój szpagat.
Zawodowo głośno stuka w klawiaturę i mówi językiem robotów, czyli jest programistą i szefem działu wdrażającego roboty. Kto wie, może kiedyś zaprogramuje robota, który wystąpi na deskach teatru, a potem to wszystko sfotografuje.

IWONA MILERSKA

Aktorka pedagożka logopedka

Dyplomowana aktorka teatralna, dubbingowa, telewizyjna, lektorka
audiobooków oraz logopeda. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu
oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Debiutowała w roli Lady Elżbiety na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w spektaklu pt. “Królewicz i Żebrak” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Za spektakl pt. “Teatralny Plac Zabaw im. Jana Dormana” w reżyserii Justyny Sobczyk otrzymała wraz z całym zespołem Instytutu Teatralnego nagrodę na festiwalu Teatralna Karuzela. Można ją usłyszeć w serialu animowanym dla dzieci pt. “Świnka Peppa” w roli Pani Królik jak również w popularnym serialu “Kapitan Tsubasa”, gdzie wciela się w rolę Kaori Matsumoto. Za rolę Gretchen w filmie animowanym pt. “Zombillenium. Piekielny Lunapark” została nominowana do nagrody Srebrne Synchrony w kategorii najlepsza aktorka w dubbingu do filmu animowanego (VOD, telewizja). Prowadzi zajęcia z dykcji oraz impostacji głosu w Warszawskim Studium Aktorskim. Aktualnie studentka pełnego treningu aktorskiej techniki Meisnera w Laboratorium Meisnera w Warszawie.