O Teatrze

Jesteśmy teatrem off-owym. Ważne jest dla nas wspólne tworzenie, które nie jest wymuszone autorytarną władzą jednostki, ani potrzebami ekonomicznymi twórców.  Zależny nam na jakości naszych spektakli i na tym, żeby mogli je oglądać różni widzowie, niezależnie od ich sytuacji materialnej.

Każdy z naszych aktorów kształcił się aktorsko i kontynuuje rozwój na warsztatach, kursach, treningach. Naszymi aktorami są między innymi absolwenci Domu Kultury Kadr, Warszawskiego Studium Aktorskiego,  Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Dbamy o ciągły rozwój  i doskonalenie ich warsztatu, zanurzamy się w techniki aktorskie, aby dostarczyć widzowi spektakle na wysokim poziomie, zrealizowane w sposób profesjonalny.

Teatr Południe powstał z inicjatywy Bartłomieja Goli (aktora i reżysera) we współpracy z Jagodą Pyrz (aktorki i pedagożki teatru). Pierwsza premiera odbyła się w roku 2019 r. ale Teatr nabrał rozpędu dopiero w 2021 roku we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

W doborze repertuaru i podejściu do sztuki ważny jest dla nas brak wykluczeń i negatywnego traktowania wybranych grup ze względu min. na płeć, pochodzenie, preferencje seksualne lub religię. Chcemy pokazywać świat, w którym różnorodność jest rzeczą normalną i akceptowaną.

Większość naszych spektakli przygotowywana jest w formule, która umożliwia sprawne przeniesienie ich do innej przestrzeni. Jesteśmy zatem otwarci na współpracę z instytucjami z całej Polski – jeżeli są Państwo zainteresowani wystawieniem u siebie któregoś z naszych spektakli – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. 

BARTEK GOLA

Kierownik artystyczny

Bartek to artysta ze wszech miar wszechstronny
– Aktor. Reżyser. Pedagog.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu oraz pedagogiem – założył Studio Stanisławskiego oraz Meisner Institute Poland – tam daje aktorom możliwość poznawania różnych technika aktorskich. Wyreżyserował sztuki: Don Juan (2019), Powiem Mamie (2020), Pewnego razu w lesie (2021), Przyrzeknij, że nigdy o mnie nie zapomnisz (2021), Metoda Selekcji (2021), Zamężek (2022)

Jest zafascynowany nauczaniem i największą inspirację życiową czerpie właśnie od studentów. Jego marzeniem było stworzenie grupy artystycznej, w której będzie można wspólnie pracować nad spektaklami, wspólnie się rozwijać i nakręcać na działanie.

Chętnie zobaczyłby Skandynawię z cudowną zorzą polarną i doświadczył zjawiska dnia polarnego. A taki dzień przydałby mu się w pełni, bo przy wszystkich swoich zajętościach doba Bartka trwa stanowczo za krótko. Bartek najpełniej odpoczywa wtedy, kiedy ma poczucie pracowicie spędzonego czasu.