Artyści Współpracujący

JULIA SOKOŁOWSKA

Aktorka

Julia Sokołowska to czysta, napędzająca siebie i innych artystyczna energia! Będąc dzieckiem próbowała swoich sił jako baletnica, przez myśl przeszła jej nauka w szkole muzycznej, ale ostatecznie w szkole średniej dołączyła do grupy teatralnej w Białymstoku.

Urodziła się 8 października 1984 roku w Suwałkach i już od najmłodszych lat życia otaczała ją muzyka i sztuka.
Po maturze zdecydowała się na studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jednak serce artysty nie dawało o sobie zapomnieć. Wraz z grupą przyjaciół Julia rozpoczęła działalność grupy teatralnej, gdzie spotykając się regularnie po zajęciach pili wino i deklamowali wiersze, z czasem już tylko pili wino.

Kiedy w 2014 r. roku rozpoczęła swoją przygodę z Teatrem Improwizowanym rozwój jej pasji jaką jest aktorstwo nabrał niesamowitego tempa. W 2018 r. ukończyła 2-letni trening w technice Meisnera w Laboratorium Meisnera. Uczestniczyła w trzech edycjach Gabinetu Spotkań Teatralnych, prowadzonego przez Bartka Golę. Julię można regularnie zobaczyć również na małym ekranie, ponieważ z wielka chęcią grywa w serialach paradokumentalnych.

Uwielbia występować zarówno na deskach teatru, jak i przed kamerą, a jej marzeniem jest rola w serialu Ślepnąc od świateł czy Euforia, najlepiej partnerując aktorowi który na scenie potrafi stworzyć postać totalnego psychopaty. Jako widz najchętniej ogląda sztuki w których występują jej znajomi i przyjaciele, z którymi później prowadzi długie rozmowy przy winie o tym jak powstawała ich postać i co nią kierowało.

Mniej dramatu, więcej brokatu – to hasło przyświeca jej w życiu codziennym, ale też idealnie łączy się z innymi artystycznymi formami w których wyraża się Julia. Malowanie kieliszków, to pasja którą przywiozła z wakacji z Sewilli. Kolory chętnie przenosi również na twarz robiąc niesamowite, barwne i odważne makijaże, a przy okazji dokumentuje to tworząc filmy na swój kanał na YTB. Pół życia spędziła na parkiecie, tańcząc mniej lub bardziej profesjonalnie, a jeśli tylko ma w pobliżu swoją bandę, to jest to jej najlepszy sposób na regenerację po trudnej codzienności.

Jak widać, mimo, ze jej ulubiony kolor, to czarny, to zdecydowanie życie Julii jest pełne różnorodnych barw.

W przyszłości planuje zorganizowanie pełnego kursu „Myślenie przed mówieniem”, ponieważ zdecydowanie widzi po sobie, ze jest na to zapotrzebowanie na rynku.

IWONA MILERSKA

Aktorka pedagożka logopedka

Dyplomowana aktorka teatralna, dubbingowa, telewizyjna, lektorka
audiobooków oraz logopeda. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu
oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Debiutowała w roli Lady Elżbiety na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w spektaklu pt. “Królewicz i Żebrak” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Za spektakl pt. “Teatralny Plac Zabaw im. Jana Dormana” w reżyserii Justyny Sobczyk otrzymała wraz z całym zespołem Instytutu Teatralnego nagrodę na festiwalu Teatralna Karuzela. Można ją usłyszeć w serialu animowanym dla dzieci pt. “Świnka Peppa” w roli Pani Królik jak również w popularnym serialu “Kapitan Tsubasa”, gdzie wciela się w rolę Kaori Matsumoto. Za rolę Gretchen w filmie animowanym pt. “Zombillenium. Piekielny Lunapark” została nominowana do nagrody Srebrne Synchrony w kategorii najlepsza aktorka w dubbingu do filmu animowanego (VOD, telewizja). Prowadzi zajęcia z dykcji oraz impostacji głosu w Warszawskim Studium Aktorskim. Aktualnie studentka pełnego treningu aktorskiej techniki Meisnera w Laboratorium Meisnera w Warszawie.

ALEKSANDRA PACHNIK

Graficzka, operatorka

JAGODA PYRZ

Aktorka pedagożka

MALWINA DUTKIEWICZ

Aktorka

KAMILA AFELTOWICZ

Aktorka

MACIEJ KEMPIŃSKI

Fotograf fotomaciej.pl

Maciej to wielki miłośnik teatru. Od najmłodszych lat oglądał spektakl za spektaklem i tak mu zostało do dzisiaj. Nałogowo odwiedza warszawskie teatry, a ich ilość uważa za największy atut tego miasta.

Chodzą słuchy, że niektóre spektakle ogląda po parę razu, a w przypadku Metody Selekcji, wyreżyserowanej przez Bartka Golę, idzie na rekord. Trzymajmy kciuki! Parę lat temu pokochał także fotografię. Połączył kropki i wyszło mu, że fotografowanie aktorów oraz spektakli jest tym co chce robić. W ten sposób jego droga oraz droga Teatru Południe przecięły się.
Prywatnie jest molem książkowym, który najbardziej ceni sobie klasykę beletrystyki. Raz na parę lat wraca do swojej ulubionej pozycji którą jest Lalka. Nie stroni też od sportu, wspina się, jeździ na rowerze, chodzi na rękach, a aktualnie szlifuje swój szpagat.
Zawodowo głośno stuka w klawiaturę i mówi językiem robotów, czyli jest programistą i szefem działu wdrażającego roboty. Kto wie, może kiedyś zaprogramuje robota, który wystąpi na deskach teatru, a potem to wszystko sfotografuje.

Agnieszka Hałka

Aktorka, reżyserka, pedagożka

Aktorka, reżyserka i pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Studium Musicalowego we Wrocławiu i Studia Wokalnego. Obecnie jest w trakcie treningu w Laboratorium Meisnera i na drugim stopniu nauki w Stanisławski Studio. Prowadzi zajęcia ruchowo-muzyczne i impostacji głosu. Jako reżyserka zadebiutowała spektaklem „Mąż i żona” A. Fredry w Teatrze Sztampa we Wrocławiu.

Ukończył dwustopniowy kurs aktorski w Studio Teatralnym Kadr oraz pełny dwuletni trening aktorski w Laboratorium Meissnera.
Grał na
deskach niejednego teatru zarówno w Polsce i za granicą m.in. w Berlinie, Pradze, Petersburgu, Setubal, Sines, Santiago de Cacem. Wystąpił również epizodycznie przed kamerą m.in. w serialu „Stulecie winnych”, „Barwy szczęścia”. Obecnie uczy się w studio Michaiła Czechowa. Gra w spektaklach grupy teatralnej Kadratowi pod kierunkiem Andre de la Cruz w DKKadr. Prowadzi też warsztaty pantomimy i plastyki ciała w Studio Teatralnym Kadr.
W 2017 roku miał okazje połączyć aktorstwo z freedivingiem biorąc udział w kręceniu podwodnych scen, jako alter-ego głównego bohatera, do projekcji wideo w inscenizacji „Legenda Bałtyku” F.Nowowiejskiego wystawionej w Teatrze Polskim w Poznaniu.
Pasjonat sztuki teatralnej, muzyki klasycznej w szczególności Chopina i Rachmaninowa, oraz gry na ukulele.
Fascynuje go twórczość Gehard’a Demetza, Joan’a Coderch i Javier’a Malavia.
W planach ma stworzenie współczesnego monodramu inspirowanego nowelą „Dr.Jekyll & Mr.Hyde”.
Marzy również by zagrać postać z osobowością mnogą.
W wolnych chwilach uczy sie śpiewać arie operowe nie tylko pod prysznicem.
Od 2021 roku w zespole Teatru Południe.
Ulubiony kolor to żółty a kwiat Irys.